Zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí

V dnešním článku se zaměříme na důležité téma dopravních značek a konkrétně na zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí. Dodatkové tabulky jsou klíčovým prvkem dopravního značení, které podrobně specifikuje a rozšiřuje význam základní dopravní značky. Zjistíme, co znamená zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí, jaké jsou různé druhy dodatkových tabulek a jak se mají řidiči k těmto značkám chovat. Přinášíme vám užitečné informace, které vám pomohou lépe porozumět pravidlům silničního provozu.

Dodatkové tabulky – klíčový význam

Dodatkové tabulky jsou nedílnou součástí dopravních značek a slouží k poskytnutí dalších informací o omezeních a pravidlech platných na daném úseku silnice. Když se setkáte se značkou zákazu vjezdu doplněnou dodatkovou tabulí, znamená to, že kromě obecného zákazu vjezdu existuje specifický důvod, proč je tento zákaz uvalen.

Druhy dodatkových tabulek

Dodatkové tabulky mohou mít různé formy a symboly, které podrobně vysvětlují situaci. Mezi běžné druhy dodatkových tabulek patří:

  • Dodatková tabulka M1 : Tato tabulka uvádí konkrétní druhy vozidel, která jsou zákazem vjezdu postižena. Například dodatková tabulka M1 s obrázkem náklaďového auta znamená, že náklaďová vozidla mají zakázán vjezd.
  • Dodatková tabulka M2 : Tato tabulka udává konkrétní výjimky nebo omezení pro určité skupiny vozidel. Může například povolovat vjezd záchranným vozidlům nebo vozidlům s handicapem.
  • Dodatková tabulka M3 : Tato tabulka uvádí omezení platná pro určité časy nebo dny v týdnu. Například zákaz vjezdu platící pouze v pracovní dny.

Jak reagovat na zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí?

Je zásadně důležité dodržovat zákaz vjezdu s dodatkovou tabulí, neboť tento zákaz znamená, že na daném místě existuje specifický důvod pro omezení vjezdu. Pokud ignorujete tuto značku, může to mít vážné právní následky a ohrozit bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Vždy pečlivě sledujte dopravní značení a dodržujte pravidla.

Faqs

Co znamená dodatková tabulka M1?

Dodatková tabulka M1 specifikuje, že zákaz vjezdu platí pro určité druhy vozidel, které jsou na tabulce zobrazeny. Ostatní vozidla smí vjet na daný úsek silnice.

Mohou být omezení platná jen v určité dny?

Ano, dodatková tabulka M3 může uvádět omezení platná jen v určité dny v týdnu, například v pracovní dny. O víkendech a svátcích pak mohou být tato omezení zrušena.

Mohu vjet, pokud mám povolení nebo výjimku?

Ano, pokud máte platné povolení nebo výjimku pro vjezd na místo s dodatkovou tabulkou, můžete vjet. Dodržujte však podmínky uvedené ve vašem povolení a dodržujte pravidla silničního provozu.

Viz také:

Nodic

ad516503a11cd5ca435acc9bb6523536?s=150&d=mm&r=gforcedefault=1

Photo of author

Nodic

Napsat komentář